Nasza  szkoła bierze udział w rekomendowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki projekcie ekologiczno-charytatywnym „Zbieramto w szkole”.
To cenna inicjatywa oparta na zasadzie „zbieraj – pomagaj – odbieraj nagrody”. Ma ona charakter ekologiczny i charytatywny. 

Podczas akcji zbierane są m.in. baterie, stare srebro, znaczki pocztowe, zegarki tarczowe czy puszki aluminiowe. Dzięki temu mniej opadów zanieczyszcza naszą planetę. Jednocześnie zebrane przedmioty są sprzedawane, a dochód ze sprzedaży jest przeznaczany na dzieła misyjne. Wśród nich są m.in.: studia w Czadzie oraz pomoc dzieciom z domów dziecka na Filipinach i w Boliwii.

Z inicjatywy uczniów klasy 2atp – technik informatyk oraz koordynatorów szkolnych pani Anny Słotwińskiej-Jakubowskiej i pani Lidii Skraińskiej nasza szkoła zdecydowała o przystąpieniu do projektu i zbieramy baterie, stare telefony, smartfony i tablety.

Szczegóły akcji na plakatach informacyjnych, u organizatorów i koordynatorów.