„Razem dla ekologii w Gminie Bełżyce „

 16 września  uczniowie klasy  2 al realizującej  rozszerzenie z  biologii  i chemii pod opieką p. A. Plak i p. B. Siczek  uczestniczyli w  I Lokalnym  Forum ,,Razem dla ekologii w Gminie Bełżyce” organizowanym wspólnie przez  KGW w Starych Wierzchowiskach, Burmistrza  Bełżyc i  ,,Stowarzyszenie Razem dla Bełżyc”.  Forum odbyło się w Miejskim Domu Kultury w Bełżycach i było częścią projektu pod nazwą „Chcemy żyć eko-Logicznie” realizowanego przez KGW w Starych Wierzchowiskach.

          Spotkanie rozpoczęło się przemówieniem Sekretarza Gminy p. J. Kaznowskiej oraz p. Z.  Ptasznik.    Wykłady prowadzili M. Zabłotny z Urzędu Wojewódzkiego, Z. Ptasznik, M. Zieliński z Urzędu Marszałkowskiego, a także G.Szacoń – prezes ZZOK w Bełżycach.

          Pani Zofia Ptasznik opowiedziała, jak można wykorzystać stare koszule oraz co zrobić, by ograniczyć zużycie jednorazowych siatek. Nie zabrakło informacji dotyczących ekologicznej żywności.

Na Forum poruszono również niezwykle ważne kwestie, jak np. segregacja śmieci oraz sposoby na ograniczenie ich produkcji. Tematami, które cieszyły  się bardzo dużym  zainteresowaniem, były wykłady dotyczące bogactwa przyrodniczego naszej gminy, jakości powietrza oraz przyczyn i skutków suszy, które mają miejsce współcześnie.  W przerwie skorzystaliśmy z poczęstunku   przygotowanego  przez KGW.

         Forum zakończył Burmistrz Bełżyc Ireneusz Łucka, który podkreślił potrzebę organizowania kolejnych spotkań dotyczących ekologii.

Do  szkoły  wróciliśmy  wzbogaceni o kolejną dawkę wiedzy ekologicznej.

Patrycja Królikowska – 2alg

 Op. Anna Plak