Do Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach uczęszczają uczniowie z pasjami i talentami w wielu dziedzinach. Jedną z nich jest sport. Wszyscy wiedzą, że sport jest potrzebny i ważny dla zdrowia. Nasi uczniowie też o tym pamiętają. Dnia 24.09.2020 roku szkolna drużyna dziewcząt wzięła udział w ,, Futsalu kobiet „, który odbył się w hali Centrum Sportowego Politechniki Lubelskiej. Po długiej, zaciętej i sprawiedliwej walce nasze uczennice stanęły na podium, zdobywając 3 miejsce. Już następnego dnia 25.09.2020 odbył się turniej Tenisa stołowego oraz zawody w ergometrze wioślarskim, które zakończyły zmagania w ramach projektu sportowego „Z UKS-u do AZS-u. Studiuj w Lublinie!” Uczeń Kopernika Miłosz Plewik zdobył 1 miejsce w turnieju tenisa stołowego. Opiekę merytoryczną nad młodzieżą sprawował pan Mariusz Plewik, nauczyciel wychowania fizycznego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Anna Matysek
Wioleta Pietrzyk