W listopadzie 2019 roku odbył się szkolny etap konkursu „Matematyka w Technice dla Technika”  organizowany przez Zespół Szkól Elektronicznych w Lublinie.  Była to już X jubileuszowa edycja. Konkursowi patronowali: Marszałek Województwa Lubelskiego,  Wojewoda Lubelski, Prezydent Miasta Lublin, Lubelski Kurator Oświaty. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów technicznych szkół ponadgimnazjalnych. Spośród uczestników etapu szkolnego wyłoniono 3 osoby, które reprezentowały nasza szkołę w etapie międzyszkolnym. Dnia 7 grudnia Wiktoria Hemperek, Dominik Fijałkowksi, Jakub Polak w Zespole Szkół Elektronicznych zmagali się z zadaniami II etapu.  Udział w tym etapie wzięli uczniowie 50 szkół technicznych województwa lubelskiego, małopolskiego, mazowieckiego, podlaskiego, świętokrzyskiego oraz warmińsko-mazurskiego.