W czwartek 27 maja br. podczas XXX sesji Rady Powiatu Lubelskiego VI kadencji wręczone zostały nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, a także nagrody za osiągnięte wyniki sportowe oraz wybitne osiągnięcia w działalności sportowej.

Wojciech Kowalski – trener sekcji taekwondo Uczniowskiego Klubu Sportowego Zespołu Szkół w Bełżycach. W 2020 r. jego zawodnicy: Jakub Zezula, Karina Sowa, Kamil Miąc oraz Aleksandra Milczach zdobyli medalowe miejsca podczas Mistrzostw Polski.

Karina Sowa – zawodniczka taekwondo Uczniowskiego Klubu Sportowego Zespołu Szkół w Bełżycach. W 2020r. zdobyła II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Warszawie w taekwondo olimpijskim w kategorii wagowej do 55 kg.

Jakub Zezula – zawodnik taekwondo Uczniowskiego Klubu Sportowego Zespołu Szkół w Bełżycach. Pan Jakub w 2020r. zdobył III miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Warszawie w taekwondo olimpijskim w kategorii wagowej do 80 kg – konkurencja walka, kategoria wiekowa: młodzieżowiec.

Aleksandra Milczach – zawodniczka taekwondo Uczniowskiego Klubu Sportowego Zespołu Szkół w Bełżycach. W 2020 r. zdobyła III miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Puławach w taekwondo olimpijskim w kategorii wagowej do 29 kg- konkurencja walka, kategoria wiekowa: junior młodszy.

Kamil Miąc – zawodnik sekcji taekwondo Uczniowskiego Klubu Sportowego Zespołu Szkół w Bełżycach. W 2020 r. zdobył III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Warszawie w taekwondo olimpijskim w kategorii wagowej +78 kg- konkurencja walka, kategoria wiekowa: junior.