Za nami Noc Biologów na UMCS

IX edycja Nocy Biologów odbyła się 10 stycznia w Lublinie. Tym razem zajęcia miały miejsce na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskie, Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i w Ogrodzie Botanicznym.

Uczniowie naszej szkoły z klas 1alg i 1alp realizujących rozszerzenie biologiczno-chemiczne, pod opieką nauczycielki biologii Anny Plak, uczestniczyli w Nocy Biologów na UMCS.

Zajęcia na Uniwersytecie rozpoczęły się o godzinie 15:00. Przez kilka kolejnych godzin uczelnię odwiedziło ponad 1800 osób.Projekt cieszył się dużym powodzeniem, a w dniu imprezy niemal wszystkie miejsca były już zarezerwowane.

Spośród bardzo różnorodnej oferty wybraliśmy wykład „ Co mówią ważki na temat skutków ocieplenia klimatu”, zajęcia laboratoryjne „ Poczuj się jak naukowiec”, na których uczniowie uczyli się miareczkować i robić posiewy bakterii, odwiedziliśmy także Muzeum Zoologiczne oraz obejrzeliśmy wystawę fotograficzną „ Człowiek i przyroda”.

Noc Biologów to wydarzenie, które odbywa się już od dziewięciu lat. Swoje początki miała w Poznaniu, gdzie na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza naukowcy postanowili przybliżyć swoją pracę lokalnej społeczności. Zapraszali mieszkańców na wykłady i warsztaty, a widząc olbrzymie zainteresowanie zaproponowali organizację takich wydarzeń innym uczelniom w Polsce.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z wydarzenia.

Wszyscy wróciliśmy zadowoleni z zapowiedzią, że za rok przyjedziemy tu za rok.

Anna Plak