5 maja 2022 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Bełżycach uczniowie z klasy 2atp i 2btp uczestniczyli w spotkaniu z Joanną Jax (właśc. Joanną Jakubczak) – autorką powieści obyczajowo-historycznych.

Przesympatyczna pisarka od razu nawiązała kontakt z czytelnikami. Opowiadając o sobie zaczęła od wyjaśnienia, dlaczego tworzy pod  pseudonimem oraz jak rozpoczęła się jej przygoda z pisaniem. W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się również, w jaki sposób przebiega proces od powstania pomysłu na książkę, do jej wydania.

W swych powieściach Joanna Jax wykorzystuje autentyczne zdarzenia, dlatego też przed powstaniem każdej powieści czyta wiele książek pogłębiając wiedzę historyczną. I z tego powodu, jak sama stwierdziła, nie czyta już książek w wolnych chwilach i dla przyjemności. Uwielbia za to podróżować, zwiedzając samochodem nieznane miejsca.

Po spotkaniu uczniowie mieli możliwość uzyskania autografu a także zakupu książek autorki.

Spotkanie z pisarką było ciekawą formą popularyzacji literatury i jej twórców, zachętą do czytelnictwa, a może także do podjęcia własnych prób pisarskich.

                                                                                     Opracowała: Marta Iwaniak