W dniu 10 czerwca odbyły się eliminacje X edycji Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego „ Powtórka przez maturą”, organizowanego przez LSCDN, Wydział Biologii i Biotechnologii UMCS oraz ZS nr 1 im. W. Grabskiego w Lublinie.

Z naszej szkoły do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się Julia Nowak i Adam Jakubowski z klasy 3alp.

Konkurs odbył się w Instytucie Biologii i Biochemii Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS w Lublinie.

Uczestników konkursu i nauczycieli powitali dr hab. Małgorzata Wójcik prof. UMCS, prodziekan Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS w Lublinie, a program przedstawiła mgr Małgorzata Policha – doradca metodyczny.

Po dwóch godzinach rozwiązywania zadań konkursowych uczestnicy brali udział w zajęciach warsztatowych ze studentami na temat roślin jako surowca farmaceutycznego.

Nauczyciele i opiekunowie w tym czasie mieli okazję zapoznać się z ciekawym wykładem „Mroczna strona roślin- naciągacze, oszuści, mordercy” przedstawionym przez dr. hab. prof. M. Wójcik.

Konkurencja była duża, naszym uczestnikom zabrakło 2 pkt do podium, ale i tak jesteśmy dumni z udziału w eliminacjach tak trudnego konkursu.

Anna Plak