W sobotę -11 czerwca w Miejskim Domu Kultury w Bełżycach odbyło się
Bełżyckie Forum Kobiet, do którego przygotowania koordynowała p. Elżbieta
Kaszlikowska.

W przedsięwzięciu wzięli udział nauczyciele, absolwenci i uczniowie naszej
Szkoły. Pani Elżbieta Maj poprowadziła panel dyskusyjny nt. ,,Właściwe odżywianie i aktywność fizyczna warunkiem zdrowia i bezpieczeństwa kobiety oraz jej rozwoju’’. Prowadząca zwróciła uwagę na następujące kwestie: wpływ sposobu odżywiania na zdrowie człowieka, ogólne zasady zdrowego żywienia i układania jadłospisów, dobre i złe nawyki żywieniowe, rola aktywności fizycznej w funkcjonowaniu organizmu, korzyści wynikające ze zdrowego trybu życia. Uzupełnieniem tej części forum był pokaz prostych technik samoobrony poprowadzony przez naszego absolwenta p. Karola Błaszkiewicza.


Dużym zainteresowaniem uczestniczek cieszyły się warsztaty poprowadzone
przez p. Katarzynę Pietrak. Ich temat brzmiał – ,,Otwórz się na zmiany’’ . Jak dbać o wizerunek. Celami warsztatu było zapoznanie się z technikami i sposobami pielęgnacji skóry twarzy i głowy oraz włosów, a także nabycie umiejętności samodzielnego przygotowywania kosmetyków w warunkach domowych. Zabiegi fryzjerskie dla chętnych Pań wykonywały uczennice naszej szkoły z grupy fryzjerskiej.

W obsłudze informatycznej forum pomocy udzielała p. Emilia Rybacka.

W części otwartej Bełżyckiego Forum Kobiet umiejętności wokalne zaprezentowali soliści ,,Gwiazdek Kopernika’’. Z akompaniamentem gitary zaśpiewał dla Pań Jakub Ptasiński. Piosenkę ,,Być kobietą, być kobietą …’’ wykonała Ola Rutyna.

Udział w Bełżyckim Forum Kobiet był dla Wszystkich ciekawym doświadczeniem.

Elżbieta Kaszlikowska