Wolontariusze AIESEC w ZS im. M. Kopernika w Bełżycach

Dzień Języków Europejskich, Hieronimki czy zajęcia kulturowe prowadzone przez wolontariuszy
z AIESEC – w „Koperniku” dzieje się wiele.

26 września co roku obchodzony jest Dzień Języków Europejskich. W naszej szkole w ramach tego święta uczniowie mieli okazję uczestniczyć w konkursie dotyczącym wiedzy o językach europejskich. Ci, którzy sprostali wyzwaniu zostali nagrodzeni piątkami lub plusami za aktywność.

30 września to dzień św. Hieronima, patrona tłumaczy. Co roku UMCS organizuje wykłady i warsztaty poświęcone zagadnieniom związanym z trudną sztuką przekładu. Tym razem uczennice naszej szkoły uczestniczyły   w   spacerze   po   lubelskiej   Starówce,   podczas   którego   dowiedziały  się sporo   o tłumaczach, którzy na stałe wpisali się w historię Lublina. Po wykładzie plenerowym odbyły się zajęcia praktyczne poświęcone tłumaczeniu symultanicznemu oraz ćwiczenia mnemotechniczne, które są proponowane studentom lingwistyki w celu praktycznego przygotowania do zawodu.

W dniach 3-7 października nasi uczniowie uczestniczą w warsztatach dotyczących kultury Maroko      i Australii – prowadzą je nasi goście z organizacji AIESEC: Soukaina i Bryant.