W kwietniu obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. W związku z tym w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach została zorganizowana uroczysta sesja historyczna.

W przygotowanie sesji włączyła się także młodzież naszej Szkoły. Uczniowie klasy 1ali 4al(Paulina Całka, Maja Ludian, Roksana Pelak, Julia Rzucidło, Daria Wójcik, Wiktoria Wójcik, Mateusz Nieściur, Tymoteusz Wójtowicz, Jakub Ptasiński) wystąpili z montażem poetycko-muzycznym. Scenariusz programu napisała oraz pracowała z uczniami Pani Elżbieta Kaszlikowska.

Podczas sesji swoją prezentację multimedialną o zbrodni katyńskiej przedstawił uczeń klasy 4atg Daniel Kamiński.

Młodzieży reprezentującej nasz zespół(klasy 1ct, 2ct) towarzyszyła Pani Anna Matysek-Dyrektor Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika. W ten sposób społeczność ,,Kopernika’’ oddała cześć ofiarom zbrodni.

Zamordowanym w Katyniu winni jesteśmy pamięć i szacunek, gdyż oddali życie za Ojczyznę.

‘’I tylko pamięć została

Po tej katyńskiej nocy…

Pamięć nie dała się zgładzić,

Nie chciała ulec przemocy’’

Pamiętamy!