Na bój, Polacy, na święty bój!

Upamiętnianie kolejnych rocznic powstania styczniowego stało się tradycją naszej szkoły. Od prawie 20. lat nauczyciele historii ,,Kopernika’’ przygotowują z tej okazji sesje naukowe, konkursy, programy słowno-muzyczne, które pokazywane są w kościele parafialnym, MDK w Bełżycach lub na terenie szkół. W organizacji tych przedsięwzięć współpracujemy z nauczycielami i uczniami Szkoły Podstawowej nr 1.

W tym roku szkolnym uczczenie pamięci Powstańców Styczniowych odbyło się w naszej sali konferencyjnej  5 marca. Uczniowie klasy 1al przygotowani przez p. Elżbietę Kaszlikowską oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1, którzy pracowali z p. Ewą Pietrzyk pokazali program słowno-muzyczny oparty głównie na poezji powstańczej.

Zwieńczeniem rocznicowego apelu był interaktywny quiz(kahoot) przygotowany przez p. Adama Skraińskiego.

Oprawę muzyczną i techniczną zapewnili uczniowie klasy 4atp Wiktor Babisz i Szymon Koziarski pod kierunkiem p. Jacka Górskiego.

Elżbieta Kaszlikowska