W dniu 23 marca 2023 r.,  w  ramach Dni Otwartych dla szkół podstawowych, pod kierunkiem  nauczycieli:  Anny Plak, Anny Biernackiej i Grzegorza Zagajewskiego dbyły się  Warsztaty biologiczno-chemiczne. Tym razem gościliśmy uczniów 8 klasy Szkoły Podstawowej nr 1 w Bełżycach.

Wydarzenie przygotowali uczniowie klas biologiczno-chemicznych Liceum Ogólnokształcącego, a poprowadził  Mateusz Nieściur z klasy 1alp.

W ramach warsztatów zaproszeni goście  zapoznali się z  prezentacją „ Co dalej po biol-chemie”, w której  uczennice klasy  4 alp Natalia Kołodziejczyk, Klaudia Wałaszkiewicz i Julia Nowak wskazywały dalsze kierunki kształcenia po ukończeniu klasy biologiczno-chemicznej.

Doświadczenia i  eksperymenty  chemiczne  przeprowadzili Mateusz Nieściur, Agata Kwiatkowska, Julia Rzucidło i Maja Ludian z klasy 1alp.

Prezentację „Dbaj o zdrowie- dowiedz się więcej” przedstawiły  Daria Wójcik i Wiktoria Wójcik, również z kl. 1alp.

Pokazy z pierwszej pomocy przedmedycznej wykonali uczniowie klas 4alp i 3alp, Wiktorii  Kaniewskiej, Natalii  Kołodziejczyk, Jakuba Ptasińskiego, Weroniki Mastalerz i Krystiana Matlakowskiego.

Zaproszeni goście uczestniczyli także w 2 konkursach wiedzy biologiczno-chemicznej, a na koniec zobaczyli humorystyczną  prezentację „ Biol-chem w memach”.

Po warsztatach uczniowie  zwiedzali naszą szkołę, zapoznawali się z jej ofertą i próbowali smakołyków, które zostały przygotowane przez  uczniów kształcących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.

Koordynator warsztatów A. Plak