21 marca, w Światowym Dniu Poezji, młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w poetyckim spotkaniu z Wisławą Szymborską zorganizowanym przez M-GBP w Bełżycach.

Postać Wisławy Szymborskiej, pierwszej damy polskiej poezji, przybliżyła nam Pani Irena Piątek, emerytowana nauczycielka języka polskiego Zespołu Szkół w Chodlu, która przedstawiła wykład nt.: „ Wisława Szymborska /1923-2012/- Jej życie, twórczość i znaczenie na międzynarodowym Parnasie w setną rocznicę urodzin.”
Kolejnym punktem święta była prezentacja utworów poetki. W znamienitym gronie znaleźli się również nasi uczniowie: Martyna Taramas, Piotr Kołtuniewicz i Filip Wideński z klasy 3alp. Uczniowie, pod kierunkiem Pani Anny Matysek, przygotowali trzy wiersze: „Rozmowa z kamieniem”, „Ludzie na moście” oraz „Nienawiść”.
Podniosły nastrój uroczystości dopełniła oprawa muzyczna w wykonaniu Pani Karoliny Mędyk, która jest członkiem chóru Axis Mundi.

Spotkanie było prawdziwą ucztą dla duszy oraz ciekawą formą popularyzacji poezji, zachętą do czytelnictwa, a może także do podjęcia własnych prób pisarskich.

Opracowała: Marta Iwaniak