„Biol-chem” na Wydziale Biologii i Biotechnologii na UMCS

W dniu 31 maja Wydział Biologii i Biotechnologii na UMCS w Lublinie organizował „ Drzwi Otwarte”. W takim wydarzeniu nie mogło zabraknąć uczniów „ Kopernika”, realizujących biologię i chemię na poziomie rozszerzonym.

Uczniowie klasy 1al LO, pod opieką A. Plak i B. Siczek, wzięli udział w warsztatach, pokazach i ćwiczeniach przygotowanych przez pracowników i studentów Wydziału. Mogli zobaczyć, jak wyglądają zajęcia laboratoryjne, porozmawiać ze studentami, a także zaczerpnąć szczegółowych informacji o poszczególnych kierunkach studiów.

Młodzież wzięła udział w warsztatach z biologii człowieka „ Poznaj swój organizm”, obejrzała wystawę „ Świat roślin i grzybów”, zapoznała się z działaniem mikroskopu elektronowego oraz odwiedziła ogród ziół.

Ogromne wrażenie zrobiła na nas wizyta w Muzeum Zoologicznym, w którym zgromadzone są zbiory ekspozycyjne prezentujące faunę z całego świata.
Możliwe, że dla niektórych uczniów, wydział Biologii i Biotechnologii będzie kolejnym etapem kształcenia.

Anna Plak