„Bardziej niż fryzura zdobi Cię kultura”

W dniu 30 maja odbyła się sesja podsumowująca realizację ogólnopolskiego projektu „Bardziej niż fryzura zdobi Cię kultura”.

Celem projektu było kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania się w różnych sytuacjach oraz kształtowanie kompetencji kluczowych. Jego szkolnym koordynatorem była pani Katarzyna Pietrak, organizatorami spotkania podsumowującego – panie Anna Plak oraz Agnieszka Kwiatkowska, natomiast prowadzącymi -Maja i Daria, uczennice klasy 1al. W ramach sesji odbyło się wiele ciekawych i pouczających wydarzeń. Sebastian i Wiktoria z klasy 1al przedstawili prezentację na temat „Dobre maniery”, a uczennice z klasy 4 bt, Julka i Marta, omówiły zasady nakrywania do stołu, podawania potraw oraz kulturalnego zachowania się podczas spożywania posiłków.Uczestnicy obejrzeli też dwa krótkie filmy „23 zasady dobrego wychowania, które powinieneś znać” oraz film nagrany przez klasę 1ct na temat „Savoir-vivre na co dzień”. Chętni uczniowie mogli wziąć udział w quizie kahoot „ABC dobrych manier”. Nagrodę dla zwycięzcy ufundowała klasa 1al. Sesja zakończyła się humorystyczną i pouczającą scenką pt. „Ludzie, ludzie, ludzie…”, stanowiącą refleksję na temat ludzkich zachowań. W role fryzjerów i ich klientów wcielili się uczniowie z klas 1bl (Agata, Alina), 2al (Julia), 3al (Martyna, Filip, Kacper, Karol, Krystian) oraz 3atp (Szymon).

Anna Plak, Agnieszka Kwiatkowska