W dniach 02.10-26.10 odbyła się zbiórka odzieży zimowej (czapek, szalików, rękawiczek oraz skarpetek) dla osób bezdomnych i skrajnie ubogich. We wtorek 31.10 grupa wolontariuszy pojechała do Centrum Wolontariatu w Lublinie, aby przekazać zebrane dary.

Centrum Wolontariatu w Lublinie pomaga osobom w kryzysie bezdomności oraz uchodźcom. Ludzie mogą liczyć na ciepły posiłek, rozmowę, wsparcie przed medyczne, czystą odzież oraz ciepłe koce w okresie zimowym.

Mogą również się wykąpać, na miejscu dostają wszystkie rzeczy do tego potrzebne. Mają możliwość zrobienia prania oraz skorzystania z pomocy psychologicznej.
Centrum organizuje integracyjne wyjazdy poza miasto, ogniska i bale z muzyką. Znajduje się tam również okno życia.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powodzenia akcji. Już wkrótce udostępnimy ranking najbardziej zaangażowanych klas. Będzie on zawierał informacje ile darów zabrały poszczególne klasy Zespołu Szkół. Jeszcze raz dziękujemy za Wasze wsparcie i udział w tej zbiórce i zapraszamy do aktywnego udziału w kolejnej.

Więcej informacji na plakatach rozwieszonych w budynkach szkoły i w szkolnych mediach.